Vajinismus Tedavi Süresi2018-02-15T12:30:11+00:00

Vajinismus Tedavi Süresi

Vajinismus tedavi süresi

Vajinismus hastalığı, bilişsel ve davranışsal tedaviler uygulanarak kısa sürede ve kalıcı olarak tedavi edilmektedir. Bilişsel ve davranışsal tedaviye ilk defa tarafımızdan eklenen Akupunktur tedavisi ile başarı daha kısa sürede ve hızlı elde edilmektedir.

15 yıllık tecrübeyle yaptığımız vajinismus tedavilerinde  günde sadece 1-2 saat çalışmayla vajinismus sorununu rahatlıkla aşabilmekteyiz.

Vajinismusun düzeyine göre vajinismus tedavisi 3 ila 5 gün arasında değişmektedir. Hastalarımızın % 80’i 3 gün içinde vajinismus sorununu acısız ve ağrısız ve kalıcı olarak yenebilmektedir.

Vajinismus tedavi süresini etkileyen en önemli durum hastanın tedavi olmayı istemesi, doktoruna güvenerek kararlılık ve azimle tedaviyi sürdürmesidir. Bunun dışında 2. önemli nokta eşinin vajinismus tedavi sürecinde hastaya gösterdiği destektir.3. olmazsa olmaz ise;eve verilen ödevlerin düzenli ve tam olarak yapılmasıdır. Bu üç noktaya dikkat edildiğinde başarı gelmektedir.

Vajinismus düzeyi; vajinismus tedavi sürecini ve tedavi yol haritasını değiştirebilir, bu kişiye özel vajinismus tedavisidir. Başarıyı getiren şey ise; her hastanın özel ve farklı olduğu, kişilik yapısı, geçmiş yaşantısı ve kaygı düzeyine göre davranılması gerektiğidir.

Vajinismus tedavi süresini olumsuz etkileyen  faktörler, daha önce denenmiş ve başarısızlıkla sonuçlanan tedavi girişimleridir. Hastaya yapamayacağı egzersizler verilmiş, bıktırıcı ve uzun psikolojik tedavilere gitmiş, ya da 1 –2 seans terapi görmüş ama devam etmek istememiş olabilir. Doğru ve tecrübeli ellerde hastanın güveni kazanılarak yapılan tedavilerde bu sorun rahatlıkla aşılabilir.