Vajinismus Tedavi Fiyatları2018-02-15T12:24:41+00:00

Vajinismus Tedavi Fiyatları

Vajinismus Tedavi Fiyatları

Vajinismus tedavi fiyatları, vajinismus tedavisi yapan uzmanın çalışma şekli ve uygulanan tedavi yöntemine göre değişkenlik gösterir. Vajinismus tedavisi yapılanbazı yerlerde seans başı ücret alınırken bazı yerlerde seanstan bağımsız sonuç odaklı ücret alınmaktadır.

Vajinismus tedavi fiyatı belirlenirken, hastalığın derecesi ve şiddeti, kızlık zarında fiziksel bir engel olup olmaması, ek psikolojik sorunların olup olmadığı, cerrahi bir müdahalenin gerekip gerekmeyeceği ve vajinismusla yaşanan süre dikkate alınmaktadır.

 Vajinismus Tedavi Fiyatı?

Uzman hekimin çalışma prensibine göre, seans başı veya paket ücretlendirme yapılabilmektedir. Seans başına ödemeler seans ve tedavi saatleri uzadıkça maddi yük getirmektedir. Bu nedenle hastalar için vajinismus tedavisi bitene kadar uygulanan paket ücretlendirmenin avantajlı olduğu düşünülmektedir.

Vajinismus tedavi fiyatlandırmasında sıkça uygulanan Paket ücretlendirme tedavi tamamlana kadar olan süreyi kapsayan bir anlaşmadır. Bu nedenle saat ve süre ne kadar uzun olursa olsun hasta ne kadar daha ödeyeceğim kaygısı yaşamadan terapisine rahatça gelebilir.

Genel olarak vajinismus tedavilerinin yüksek maliyetli olduğuna ilişkin düşünceler hâkimdir. Ancak; tedaviyi maddi nedenlerle erteleyen vajinismuslu çiftlerde bu sorunun evliliğe olan olumsuz yansımaları, kişilerin manevi yıkımları, yıpranmışlıkları, çocuk isteği ve bunun için yapılan tüp bebek tedavisi gibi defalarca tekrarlanması gereken pahalı tedaviler kişileri maddi manevi  daha fazla yıpratmaktadır.

Vajinismus tedavi fiyatları araştırılırken verilecek ücretten daha önemlisi alınacak hizmetin kalitesi ve hekimin tecrübesi ve tedavi başarısıdır. Ucuz terapiler cazip gelip, yıllarca tedavi umudu arayışında zaman ve para kaybetmiş, yorulmuş ve bıkmış hastaların kısa sürede kesin sonuç verebilen yerler tercih edilmelidir. Ancak böylece maddi manevi kayıplardan korunmak mümkün olur.

Kliniğimizde seans değil, sonuç ve başarı odaklı paket ücretlendirme yapılmaktadır. Tedavi ücreti; vajinismusun süresi,vajinismusun derecesi ve ek kızlık zarı operasyonu uygulanıp uygulanmayacağına göre değişkenlik göstermektedir.