Vajinismus Hastaları En Çok Neyi Merak Eder?

Vajinismus bir kaygı hastalığıdır. Vajinismus yaşayan hastalar en çok;

1.Herkes tedavi olmuş ama ben ?

2.En zor hasta ben miyim?

3.Nasıl 3-5 günde tedavi olunur, ben yıllardır deniyorum defalarca terapiye gittim nasıl olacak?

4.Tedavimi kim yapacak?

5.Tedavide acı yaşar mıyım?

6.Parmak egzersizi var mı?

7.Eşim tedaviye gelecek mi

8.Kliniğin başarı oranı  nasıl?

9.Vajinismus tedavisinin fiyatları ne kadar?

10.Tedavi olacağım klinik ve uzan doktor tecrübeli mi,daha önce kaç hasta tedavi olmuş

11.Doktorum vajinismus tedavisiyle kaç yıldır ilgileniyor,bu konuda uluslarası ve ulusal hangi sertifikalara ve donanıma sahip?

12.Ulaşım kolaylığı var mı ?

13.İl dışından geliyorum,nerede kalırım? Gibi sorulardır…

Vajinismus Tedavisinde Uzman Doktor Seçimi Önemlidir.

 Vajinismus tedavisinde vajinismus tedavisini uygulayan doktorun vajinismus konusunda uzman doktor olup olmadığı,  kaç yıldır vajinismus tedavisi alanında uzman olduğu, uluslarası sertifikasyonu olup olmadığı,  tedavi başarıları, iyileşen hastalardan geri dönüşlerin sonuçları, merkezin terapiye uygunluğu, mahremiyetin korunmasına verdiği önem, merkezin ulaşım ve park yeri mevcutluğu , vajinismus tedavisinin maliyeti , hasta dostu- yeni ve modern ve kısa sürede-kalıcı tedavilerin uygulanması gibi kriterler mutlaka önem taşımalıdır.

Ankara’da Vajinismus Tedavisi

Vajinismus hastaları, Ankara’da vajinismus tedavisi için  devlet hastanelerindeki doktorlara ya da psikologlara başvurmaktadırlar. Ancak  hasta yoğunluğu ve cinsel terapi uzmanı hekim ya da psikolog  eksikliği nedeniyle maalesef genellikle profesyonel yardım alamamaktadır.

Zaman geçtikçe ümitsizliğe düşmüş olan çok sayıda vajinismus hastası kendi kendime aşarım düşüncesiyle beklemektedirler. Bazen kızlık zarının ameliyatla alınması uygulanmış, uyuşturucu krem ve kas gevşetici ilaçlar verilmiş,anestezi altında bir çok müdahale yapılmış, yıllarca psikolog desteği almış ancak sonuca ulaşamamış bir çok hasta mevcuttur.

Önemli olan şu ki; vajinismusu sadece siz yaşamıyorsunuz.Sizin gibi binlerce kadın bu sorunla mücadele ediyor.Hastalarımla sıkça paylaştığım şey şu; vajinismus sorununu sırtınızda bir yük gibi boşu boşuna taşımayın, bırakın biri size yardım etsin, yükünüzü alsın,  tüy gibi hafifleyin ve kurtulun.

 

2018-01-17T14:02:25+00:00By |

Leave A Comment