Tarafımızdan Yapılan Tedaviler2017-04-22T00:03:47+00:00

Tarafımızdan Yapılan Tedaviler

Tarafımızdan Yapılan Tedaviler

CİNSEL TEDAVİLER

 • Vajinismus tedavileri: Vajinismus sorunu tarafımızdan yapılan tedaviler ile hastalarımızın çoğunda ortalama olarak 3 gün içinde çözülebiliyor. Bu süre hastanın derecesine göre değişmekle beraber en ağır vajinismus olgularında tedavi en fazla 4-5 günde tamamen kalıcı olarak çözülüyor.
 • Cinsel ilişkide ağrı- acı (Disparoni) tedavileri: Cinsel ilişkide ağrı ve acı tedavileri nedene yönelik olmalıdır. Bu yüzden deneyimli bir hekim tarafından yapılan jinekolojik değerlendirme çok önemlidir. 
 • Kadınlarda Orgazm Olamama ve Cinsel isteksizlik tedavisi:  Fiziksel ve psikolojik olarak ortaya çıkan bu sorunda ise nedene yönelik tedaviler önemlidir. Fiziksel neden basit bir cerrahi yöntem (O Shot, Lazerle vajina daraltma, G noktası büyütme gibi…) ile ortadan kalkarken, psikolojik nedenlerde Cinsel terapiler ve Cinsel isteksizliğe yönelik akupunktur çözüm olabilir.
 • Erkeklerde Cinsel Sorunların Tedavisi: Erken Boşalma ve Sertleşme problemleri, Cinsel isteksizlik tedavileri nedene yönelik tedavi edilebilmektedir. Sorun psikolojik olduğunda cinsel terapi ya da akupunktur tedavisi ile cinsel sorunlar tedavi edilebiliyor.
 • Vulvar Vestibülit Sendromu Tedavisi: Cinsel ilişkide ağrı yaratan bu sendromda vajina girişinde hassasiyet vardır. Cerrahi yöntemlerle bu sorun tamamen çözülebiliyor.
 • Genital Siğil Tedavileri: Hpv virüsünün yol açtığı siğiller kadın ve erkekte Lazerle başarıyla yok edilmektedir.

GENİTAL BÖLGE ESTETİĞİ İLE İLGİLİ UYGULAMALARIMIZ

 • Labioplasti: İç dudakların kısaltılması ve küçültülmesi operasyonudur.  Genelde ‘sedasyon anestezisi’ dediğimiz hafif bir uyku anestezisi ile ya da sınırlı uyuşturma eşliğinde o bölgenin uyuşturulmasıyla yapılan işlemdir. Kişinin isteğine ve şikayeti esas alınarak yapılan labioplasti işleminde başarı,  cerrahın tecrübesi ile birebir ilişkilidir.
 • Klitoris estetiği: klitoris üzeri cilt katlantılarının alınması operasyonu genelde labioplasti ile birlikte yapılır.  Böylece çok daha iyi sonuçlar elde etmek mümkündür.( Klitoral Hudoplasti ) 
 • Vajina daraltma ameliyatları: Normal doğum, sık kürtaj geçirilen bir takım rahim içi ameliyatların yol açtığı bir genişlik söz konusudur. Labioplasti de olduğu gibi bu operasyonda sedasyon anestezi ile sınırlı uyuşturma ile uyuşturularak yapılmaktadır. 
 • Lazerle vajina daraltma: Özellikle vajinal doğum yapmamış hastalarda vajinada bollaşma ya da orgazm olamama, vajinada kuruluk gibi şikayetlerde lazerle vajina daraltma yapılabiliyor.20 dakika süren ve acısız ve ağrısız olan bu uygulamada sonuçlar yüz güldürücü.
 • Lazer ile genital bölge renk açma: Dış genital bölgelerde rengi koyulaşan bölgelere lazer ile ton açma işlemi yapılır. Hafif verilen sedasyon anestezisi ile rahat bir şekilde işlem tamamlanır.
 • Kızlık zarı dikimi: ilişkiye girerek yada vajinaya farklı bir cisim sokulması sonucu bozulan yapının tekrar onarılma işlemidir. Kısa süreli ve uzun süreli onarımları vardır. Lokal anestezi ile yapılan cerrahi işlemdir. 
 • Vajina genişletme: vajina darlığı doğuştan veya ameliyat sonrası gelişebilir, kadınlarda cinsel ilişki sırasında acı, ağrı hatta hiç ilişkiye girememe sebebi olabilir. Bu yüzden yapılan vajina genişletme ameliyatları ile daha sağlıklı bir cinsel birlikteliğin önü açılmış olur. 
 • Düzeltme (revizyon) ameliyatları: Revizyon ameliyatlarını son yıllarda daha fazla yapmaya başladık. İç dudak ve klitoriste yapılan yanlış teknikler estetik açıdan sorunlara neden olmaktadır. Vajina daraltma fazla yapılarsa acı, az yapılırsa hiçbir hissin yaşanmamasına neden olur. 
 • Cinsel haz ve orgazm için yapılan uygulamalar:  G noktası büyütme yani g-shot işlemi g noktasına vajina kanalının içinden klitorise denk gelecek şekilde dolgu verilerek yapılır. O-shot ise; kişinin kendi kanı alınarak PRP yöntemi ile yine aynı noktaya verilerek yapılır. Vajina daraltma ve vajina sıkılaştırma işlemi lazer yöntemi ile yapılarak cinsel haz ve orgazmı arttırmak mümkün.

AKUPUNKTUR TEDAVİLERİ

5000 yıldır Uzakdoğuda uygulanan akupunktur tedavisi, son yıllarda tüm dünyada yaygınlaştı .Dünya sağlık örgütünün 150 hastalıkta etkili olarak onayladığı akupunktur tedavisini bir çok hastalığın tedavisinde kullanıyoruz. Ağrısız, acısız ve yan etkisiz bu uygulamada vücut kendi ilacını üretiyor.

Sıkça uyguladığımız alanlar;

 • Depresyon, Stres yönetimi, Kaygı bozukluklarında Akupunktur Tedavisi: Akupunktur yapıldığında, vücudun kendi mutluluk hormonları serotonin,  endorfin gibi nörotransmitterler salgılanır ve kişinin depresyon ilacı almadan, ilaçların yan etki ve bağımlılıklarıyla uğraşmak zorunda kalmadan rahatlaması, depresyondan kurtulması sağlanır. Akupunkturla vücut direnci de arttırılır.
 • Vajinismus Ve Cinsel İsteksizlikte Akupunktur Tedavisi: Vajinismusta akupunktur tedavisi kaygı, korku ve ağrı giderici bir tedavi aracı olarak kullanılır. Vajinismus  tedavilerinde uygulanan akupunktur,  bilişsel ve davranışsal tedavinin başarısını arttırır. Akupunktur tedavisiyle vücut doğal ağrı kesiciler üretir Kişinin korkusunu ve ağrısı azalır kendine olan güveni artar.
 • Kısırlık – Doğurganlık Tedavileri-Tüp Bebek Ve Akupunktur  (İnfertilite Tedavisi): Yapılan çalışmalarda akupunktur, yumurtlama, aşılama ve tüp bebek tedavilerinde yumurta sayısı,rahim içi kalınlığı, embriyo tutunma başarısını arttırmaktadır.
 • Adet Ağrıları ( Dismenore )Ve Adet Düzensizliğinde Akupunktur Tedavisi: Akupunkturla adet öncesi sendrom ve adet ağrıları azaltılmakta ve adet düzeni sağlanabilmektedir.
 • Kilo İçin Akupunktur Tedavisi: Kilo vermede akupunktur çok etkilidir. İştah ve ödemi azaltır,  su içimini arttırır ve tatlı isteğini azaltır. İnsülin dengesini ayarlar, bu nedenle Diabet’de ( şeker hastalığı)  etkilidir.
 • Diğer Hastalıklarda AkupunkturTedavisi: Migren, kulakta çınlama, Hipertansiyon (Yüksek Tansiyon) Disk Kayması (Bel ve Boyu Fıtığı) Gastrit, Mide Ülseri Karpal Tünel Sendromu Kozmetik akupunktur Astım ve Allerjiler Kabızlık ya da İshal vs…