Ankarada Vajinismus Tedavisi2017-04-23T18:00:56+00:00

Ankara’da Vajinismus Tedavisi

Ankarada vajinismus tedavisi

Dünyada milyonlarca kadın vajinismus olup, tanı alamadan veya uygun tedavi uygulanamadığı için vakit kaybetmektedir. Hala tıp fakültelerinde veya uzmanlık eğitimi sırasında bir rahatsızlık olarak kabul edilerek eğitim verilmemektedir.

Vajinismus tedavisi ülkemizde daha çok büyükşehirlerde yapılabilen ve tedavi edilmezse yıllarca sürebilecen bir rahatsızlıktır. Vajinismusu tedavi etmek için atılan her adım dikkatle seçilmelidir. Tedavide yaşanan olumsuzluklar hastanın tedaviye inancını kaybetmesine, tedaviden uzaklaşmasına ve vajinismus derecesinin artmasına sebep olabilir.

Ankara vajinismus tedavisinde öncü bir şehirdir. Ankara’da vajinismus tedavisini başarıyla yapan deneyimli uzman doktorlar ve müesseseler mevcuttur. Bu da güveni arttırmaktadır.

Ankara’da vajinismus tedavisinin bu kadar yoğun yapılma nedeni tecrübeli hekimlerin yanısıra, Ankara’ya ulaşımın kolay ve merkezi  olması, doğu ve batıdan hastaların rahatlıkla ulaşabildiği, konaklamanın kolay güvenli ve hesaplı olduğu bir şehir olması da  tercih sebebidir.

Vajinismus kadın cinsel problemleri içinde en hızlı ve başarılı tedavi edilebilen bir rahatsızlıktır. Vajinismus tedavisi ile hastalar 2-3 gün gibi kısa sürede tama yakın tedavi edilmektedir. Yeter ki hasta tedaviye karar versin kolay ulaşım ve konaklama desteği sağlansın, deneyimli doktoru ile  eşinin desteğini ve ona yardım etmek isteyen insanların yanında olduğunu hissetsin.